1, 2020 (HealthDay News) – Nowe badanie potwierdza, że ​​nowo zatwierdzony lek na kluczową postać głównego zabójcy poprawia przeżycie pacjentów

1, 2020 (HealthDay News) – Nowe badanie potwierdza, że ​​nowo zatwierdzony lek na kluczową postać głównego zabójcy poprawia przeżycie pacjentów

Potrzeba wysiłku i czasu, aby przełamać te nawyki i stworzyć nowe wzorce i rutyny, abyś nie miał już ochoty palić podczas wykonywania codziennych zadań.

Jednym z głównych powodów, dla których palacze zapalają się ponownie po rzuceniu palenia, jest przekonanie siebie, że albo nie jest tak źle, albo że mogą zapalić tylko jednego papierosa bez powrotu do nałogu.

Jeśli palisz, prawdopodobnie rodzina i przyjaciele poprosili Cię o rzucenie palenia. A także prawdopodobnie chcesz zerwać z nałogiem.

Wiesz już, że byłbyś zdrowszy jako niepalący. Może to zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia wielu nowotworów, a także innych poważnych problemów.

Jednak trudno jest dokonać takiej zmiany. Jest wiele powodów, od nikotyny po codzienne czynności, które zawsze wykonujesz przy papierosie.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej motywacji, dodaj te mniejsze, ale wciąż kluczowe powody do swojej listy.

1. Dla Twojego Portfela

Wszystkie pieniądze, które inwestujesz w papierosy, idą w dym. Wyobraź sobie, co mógłbyś z nim zrobić, gdyby znalazł się z powrotem na Twoim koncie bankowym.

Suma całkowita? To zależy od twoich nawyków. Według niektórych szacunków, jeśli codziennie palisz paczkę, możesz wydać 100 000 USD lub więcej na papierosy i zapalniczki. Ponadto z biegiem lat prawdopodobnie będziesz ponosić wyższe koszty zdrowotne z powodu chorób.

Za każdym razem, gdy rzucasz palenie, twój zasiłek finansowy otrzymuje odpoczynek.

2. Lepiej pachnieć

Jeśli zrezygnujesz, Ty (a także Twój dom, odzież i samochód) nie będziesz mieć tego zapachu popielniczki. Twój osobisty również zapewniłby ci impuls.

Palenie otępia zmysły, szczególnie zapach i smak.

Niektórzy palacze rozumieją, że żywność nie smakuje tak, jak kiedyś. Ale ponieważ nie dzieje się to jednocześnie, może być trudno to zauważyć. Rzucenie rozwiązuje ten problem.

3. Gładsza skóra

zmiany, takie jak skórzasta tekstura i głębokie zmarszczki, są bardziej prawdopodobne u osób, które regularnie palą.

prowadzi do zmian biochemicznych w organizmie, które przyspieszają procesy starzenia.

Kolejną klasyczną gratką dla palaczy jest smoła związana z palcami i skórą po trzymaniu papierosów. Dodatkowo, działania masy mięśniowej, których używasz do wdechu, prowadzą do klasycznego palacza wokół.

4. Lepsze życie towarzyskie

Jeśli czujesz się zawstydzony paleniem, możesz powstrzymać się towarzysko.

Ponadto, jeśli tak, prawdopodobnie zdałeś sobie sprawę, że dla wielu ludzi jest to naprawdę zniechęcające, co ogranicza twoje romantyczne opcje.

Przebywanie w pobliżu dymu jest dla Ciebie szkodliwe, niezależnie od tego, czy jest to dym innej osoby.

Kiedy ktoś pali papierosa, cały dym nie trafia do niego.https://yourpillstore.com/pl/reprostal-na-przerost-prostaty-cena-w-aptece-gdzie-kupic/ Absorbuje powietrze, którym może oddychać każdy w pobliżu.

jest zabronione w wielu miejscach publicznych. Jednak wiele osób nadal jest narażonych, zwłaszcza dzieci, które mieszkają z palącymi rodzicami. Nawet ci, którzy odgrywają rolę uważnego na to, gdzie zapalają się, mogą nie chronić otaczających ich osób.

Może pochodzić z palenia lub fajki. Dym tytoniowy zawiera dużo ponad 4000 substancji chemicznych, z których co najmniej 250 powoduje choroby.

Rozgłos biernego palenia zwiększa – aż o 30% – niebezpieczeństwo, które dostaną inni, a kilka innych rodzajów może wywołać rozedmę, która jest szkodliwa dla serca. 

Dym sprawia, że ​​stajesz się bardziej lepki, podnosi twoje „złe” i uszkadza wyściółkę naczyń. Ostatecznie te zmiany zwiększają prawdopodobieństwo posiadania lub.

Dzieci są szczególnie narażone na skutki biernego palenia, ponieważ ich ciała nadal rosną i oddychają szybciej niż dorośli.

Te warunki mają związek z narażeniem na bierne palenie u dzieci:

 • Zespół nagłej śmierci niemowląt (SIDS)
 • Więcej infekcji dróg oddechowych (takich jak na przykład zapalenie płuc)
 • poważniejsze i częstsze
 • Chroniczny

podczas jest szczególnie niebezpieczne dla twojego. Jest to związane z przedwczesnym porodem, niską masą urodzeniową, SIDS, ograniczoną sprawnością umysłową, kłopotami z nauką i. Im więcej papierosów pali przyszła matka, tym większe ryzyko dla jej dziecka.

To proste: unikaj przebywania w pobliżu ludzi, którzy są, i spróbuj przekonać tych, którzy palą wokół ciebie, aby przestali. Ktokolwiek pali, powinien to robić na zewnątrz, tak daleko od innych ludzi, jak to tylko możliwe.

Twój dom jest absolutnie najważniejszym miejscem, w którym panuje całkowity zakaz palenia, zwłaszcza jeśli masz dzieci. Trzymanie dzieci (i dorosłych) z dala od dymu pomoże zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji dróg oddechowych, ciężkich i kilku innych poważnych schorzeń.

Referencja medyczna WebMD zweryfikowana przez 24 lipca 2019 r

ŹRÓDŁA:

American Cancer Society: „Secondhand Smoke”.

Biuro powiązane z Surgeon General: „Konsekwencje zdrowotne mimowolnego kontaktu z dymem tytoniowym: badanie powiązane z Surgeon General”, 27 czerwca 2006 r.

National Cancer Institute: „Bierny palenie: pytania i odpowiedzi”.

CDC: „Secondhand Smoke: co to dokładnie oznacza dla Ciebie”. 

CDC: „Trendy w narażeniu na dym z drugiej ręki”.

Hej. Krążenie, 2008.

American Heart Association: „Małe dzieci najbardziej dotknięte reklamą z drugiej ręki w domu”.

American Lung Association: „Zestawienie informacji o paleniu biernym”.

American Heart Association: „Palenie: możesz nie znać zagrożeń?”

CDC: „Palenie papierosów w Stanach Zjednoczonych”.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Niezależnie od tego, czy jesteś palaczem próbującym zerwać z nałogiem, czy znasz kogoś, kto nim jest, zdajesz sobie sprawę, że to niezwykle trudne. A to wszystko dlatego, że nikotyna – składnik produktów takich jak papierosy – jest niezwykle uzależniająca.

Nikotyna tak naprawdę zmienia twoją chemię, powodując, że pragniesz jej bardziej. Pozwala również odczuwać nieprzyjemne objawy odstawienia, gdy nie masz tego, do czego przywykł Twój organizm.

Chociaż objawy odstawienia często ustępują samoistnie po kilku miesiącach, wiele osób odkrywa, że ​​stosowanie zastępczych terapii nikotynowych może ułatwić przejście, a także ułatwić rzucenie palenia.

Nikotynowe terapie zastępcze w rzeczywistości dostarczają mniejsze ilości nikotyny przez coś takiego jak guma lub może plamka. Chociaż nadal będziesz dostawać trochę nikotyny do swojego organizmu, nie będziesz narażony na żadne inne szkodliwe związki chemiczne, które znajdują się w tytoniu.

Zastąpienie nikotyny nie pomoże w żadnym emocjonalnym związku, którego możesz potrzebować. Pomoże to jednak obniżyć apetyt, podczas gdy fizyczne objawy odstawienia pomogą Ci skupić się na złamaniu psychiki.

W rzeczywistości jest to najczęstsza odmiana leczenia stosowana w celu pomocy ludziom.https://yourpillstore.com/ Lekarze często go zalecają, a badania pokazują również, że jest skuteczny i bezpieczny.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nikotynowych terapii zastępczych. Niektóre można znaleźć bez recepty, ale inne trzeba będzie poprosić lekarza o przepisanie.

Zastępowanie nikotyny jest zwykle uważane za bezpieczne dla niektórych zdrowych dorosłych, ale dobrze jest porozmawiać z lekarzem o możliwych zagrożeniach i korzyściach dla Ciebie. Efekty uboczne są możliwe dla każdej opcji leczenia. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą odczuwać skutki uboczne, inni mogą nie.

 • Plama nikotynowa: Plamka dostępna bez recepty jest umieszczana bezpośrednio na skórze, aby z czasem uwalniać zmniejszoną, stałą ilość nikotyny. Możliwe skutki uboczne: podrażnienie lub zaczerwienienie skóry,,,, przyspieszone bicie serca lub sztywność lub problemy ze snem.
 • (nikotyna polacrilex): Możesz kupić zastępczą gumę nikotynową dostępną bez recepty. Występuje w mocach 2 mg i 4 mg, a nikotynę uzyskujesz natychmiast przez błony śluzowe, gdy ją przeżuwasz. Możliwe skutki uboczne: Podrażnienie gardła, zły posmak, problemy z istniejącymi zabiegami dentystycznymi,,, przyspieszone bicie serca.
 • Pastylki nikotynowe: Podobnie jak guma, tabletki nikotynowe można znaleźć bez recepty. Ssiesz je, więc powoli masz nikotynę. Mają się rozpaść jak twarde cukierki. Możliwe skutki uboczne:,,,, nudności, czkawka, przyspieszone bicie serca.
 • Nikotyna: inhalator wydawany wyłącznie na receptę uwalnia nikotynę po podłączeniu wkładu do ustnika i wykonaniu wdechu. Są metodą zastępującą nikotynę, która najbardziej przypomina palenie papierosów. Możliwe działania niepożądane: podrażnienie gardła lub mdłości. Inne działania niepożądane, które mogą wystąpić, obejmują nerwowość i przyspieszone bicie serca. Dotyczą one nikotyny, być może nie samego inhalatora.
 • Aerozol do nosa z nikotyną: Ten aerozol do nosa dostępny wyłącznie na receptę umożliwia szybkie wstrzyknięcie nikotyny do krwiobiegu bezpośrednio w nosie. Możliwe skutki uboczne: Podrażnienie nosa lub gardła, wodniste,. Te działania niepożądane często ustępują po 1-2 miesiącach leczenia. Inne działania niepożądane, które mogą wystąpić, obejmują nerwowość i przyspieszone bicie serca. Dotyczy to nikotyny, być może nie samego sprayu.

chociaż jest to rzadkie, przedawkowanie nikotyny jest naprawdę możliwym ryzykiem. Przestrzegaj dokładnie wskazówek dotyczących każdego produktu. Jeśli masz objawy, takie jak przyspieszone bicie serca, nudności i nudności, zawroty głowy, osłabienie lub może pocenie się, natychmiast uzyskaj pomoc medyczną.

Miliony ludzi wiedzą z własnego doświadczenia, że ​​jest to naprawdę trudny nawyk. Dzieje się tak, ponieważ ta nikotyna uzależnia. Mimo że wysoki poziom nikotyny nie jest tak dramatyczny, jak ten, jest tak samo uzależniający jak te nielegalne.

I jest niezwykle prawdziwy. To dlatego tak wielu palaczy decyduje się spróbować wiele razy, zanim w końcu rzucą palenie na dobre.

Nikotyna wpływa na wszystkie obszary ciała, od twoich i naczyń krwionośnych po hormony i. Kiedy już go nie masz, przechodzisz wypłatę. Fizycznie będziesz pragnąć tego uderzenia nikotyny i staniesz się rozdrażniony, jeśli nie możesz tego mieć.

Odstawienie nikotyny trwa zwykle zaledwie miesiąc, ale możesz walczyć psychicznie z papierosami przez bardzo długi czas.

Nikotyna jest naprawdę tak silna, że ​​nawet jeśli palisz tylko przez kilka tygodni, po rzuceniu palenia i tak będziesz odczuwać odstawienie. Na podstawie długości palenia i liczby wypalanych papierosów dziennie objawy odstawienia mogą trwać od kilku dni do wielu tygodni.

Odstawienie nikotyny obejmuje objawy fizyczne, psychiczne i emocjonalne. Pierwszy tydzień, szczególnie dni od 3 do 5, jest zawsze najgorszy. Wtedy właśnie nikotyna w końcu oczyści się z twojego ludzkiego ciała i zaczniesz szukać, zachcianek i.

Jeśli uda ci się pokonać ten garb, fizyczne objawy szybko znikną – ale nadal będziesz pracować z wyzwaniami psychicznymi i emocjonalnymi, takimi jak drażliwość. Po kilku tygodniach te jeszcze się zmniejszą.

23 grudnia 2019 r. – Środek mający na celu podniesienie minimalnego wieku kupowania i e-papierosów do 21 lat został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych i prawdopodobnie zostanie podpisany przez prezydenta Donalda Trumpa.

„To często duża wygrana dla zdrowia publicznego” – powiedział senator Brian Schatz, demokrata z Hawajów, Te nowojorskie okoliczności zgłoszone. „Podniesienie minimum i wiek do 21 lat ochroni naszą młodzież i uratuje życie”.

Środek został wsparty przez wiele firm tytoniowych i e-papierosów.

Obecnie 19 stanów i ponad 500 miast i miasteczek ogranicza sprzedaż tytoniu i e-papierosów do osób w wieku 21 lat i starszych, Czasy zgłoszone.

Wiadomości WebMD z HealthDay Copyright © 2013-2020 HealthDay. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Twój jest niesamowitym organem. Ciągle pompuje tlen i bogate w składniki odżywcze w organizmie człowieka, aby podtrzymać życie. Ta potęga wielkości pięści bije (rozszerza się i kurczy) 100 000 razy dziennie, pompując pięć lub sześć kwart na minutę, czyli około 2000 galonów dziennie.

Kiedy bije, pompuje krew przez układ naczyń krwionośnych, zwany układem krążenia. Naczynia to elastyczne, muskularne rurki, które doprowadzają krew do każdej części ludzkiego ciała.

Krew jest ważna. Wraz z przenoszeniem świeżego tlenu z i składników odżywczych do tkanek organizmu, zabiera on również odpady organizmu, w tym dwutlenek węgla, z tkanek. Jest to z pewnością konieczne do podtrzymania życia i promowania zdrowia wszystkich tkanek ludzkiego ciała.

Znajdziesz trzy główne rodzaje tętnic:

 • . Tętnice przenoszą bogatą w tlen krew z serca do dowolnej lub wszystkich tkanek ludzkiego ciała. Rozgałęziają się kilka razy, stają się coraz mniejsze, ponieważ przenoszą krew dalej z serca do narządów.
 • Kapilary. Są to małe, cienkie tętnice, które łączą tętnice z żyłami. Ich cienkie ścianki pozwalają tlenowi, dwutlenkowi węgla, wraz z innymi odpadami przechodzić do iz komórek.
 • Żyły. Są to naczynia krwionośne, które po prostu przywracają krew do serca; ta krew zawiera mniej tlenu i jest bogata w odpady, które mają być wydalone lub usunięte z organizmu ludzkiego. Żyły stają się większe, gdy zbliżają się do serca. Żyła główna górna to duża żyła, która doprowadza krew z głowy i ramion do serca, podczas gdy żyła główna dolna przenosi krew z nóg i nóg do serca.

Ten rozległy system naczyń krwionośnych – tętnic, żył i naczyń włosowatych – ma długość 60 000 mil. To wystarczająco długo, aby okrążyć świat dużo więcej niż dwa razy!

Krew płynie nieustannie w tętnicach twojego ludzkiego ciała. Twoje serce może być pompą, która to wszystko umożliwia.

Serce człowieka znajduje się pod klatką piersiową, pod mostkiem i po lewej stronie mostka oraz w środku płuc.

Czy większe, niż powinno być? Niższy niż zakres, ale nadal powyżej normy?

To stan przed nadciśnieniem, a ponadto może stać się poważniejszy, niż mogłoby się wydawać.

Stan przed nadciśnieniem tętniczym wynosi od 120-139 dla początkowej liczby w twoim odczycie i / lub 80-89 dla drugiej liczby. Prawie 30% dorosłych Amerykanów ma stan przed nadciśnieniem, na podstawie CDC.

Jakie jest niebezpieczeństwo? Bardziej prawdopodobne jest, że otrzymasz ().

Ponadto, możesz stać się bardziej podatny na wystąpienie a, gdy ciśnienie krwi znajduje się w górnym zakresie związanym z zakresem stanu przed nadciśnieniem, a także masz mniej niż 65 lat.

Bez względu na to, czy Twoje przedciśnienie nie jest tak wysokie, w ludzkim ciele nadal jest ciężkie. „Powoduje, że masa mięśniowa bije pod większym ciśnieniem, więc [the] staje się grubsza” – mówi Richard Stein, MD, który kieruje programem sercowo-naczyniowym w Centrum Prewencji Uniwersytetu Nowojorskiego.

Wzrasta stan przed nadciśnieniem i nadciśnieniem. Stały się bardziej powszechne ze względu na fakt, że Stany Zjednoczone stały się coraz bardziej nieaktywne, stwierdza Stein. Bardziej prawdopodobne jest również wystąpienie nadciśnienia tętniczego u osób, które mają, a może genealogię, stwierdzenia Stein.

Stan przednadciśnieniowy jest naprawdę szczególnym problemem wśród Afroamerykanów. Naukowcy donoszą, że Afroamerykanie z przed nadciśnieniem tętniczym rozwijają się niż rasy kaukaskie. Przyczyny tego nie są znane.

Stan przed nadciśnieniem, podobnie jak nadciśnienie, nie wykazuje wskaźników. Skąd możesz wiedzieć, czy to masz? „Jedynym sposobem, aby to wiedzieć, jest zawsze sprawdzanie ciśnienia krwi” – twierdzi Stein. Możesz po prostu zmierzyć ciśnienie krwi w gabinecie lekarza, wiedząc o tym, lub użyć maszyny siłowej w pobliskiej aptece lub sklepie spożywczym.

Jeśli jesteś zdrowy, a twoja górna lub dolna liczba sił jest powyżej normy, odczekaj 2 lub 3 dni i zawsze sprawdź to ponownie. Jeśli nadal jest większe niż normalnie, powiedz swojemu lekarzowi, aby pomógł Ci w podjęciu decyzji, aby to sprawdzić.

Nadciśnienie płucne jest w rzeczywistości stanem zagrażającym życiu, który z czasem się pogarsza, ale leczenie pomoże twoim objawom, aby pomóc ci żyć lepiej z chorobą. Może to wymagać trochę planowania, ale spora liczba osób, które ją mają, znajduje techniki robienia wszystkiego, co kocha, tylko dlatego, że robili to, zanim zostali zdiagnozowani.

Posiadanie (PAH) oznacza, że ​​masz w sobie to, co przechodzi od twojego do twojego. To nie to samo, co regularne.

W przypadku PAH małe tętnice stają się wąskie lub zablokowane. Trudniej jest przez nie przepływać, a to podnosi płuca. Musisz pracować ciężej, aby pompować przez te tętnice, i wkrótce masa mięśnia sercowego słabnie. W końcu może to wywołać.

 

Czasami lekarze nie mogą znaleźć przyczyny w płucach. Jeśli tak, problem nazywa się idiopatycznym nadciśnieniem płucnym. Geny mogą odgrywać rolę w tym, dlaczego niektórzy ludzie je mają.

W innych przypadkach przyczyną problemu jest inny stan. Każdy z tych warunków może spowodować w płucach:

 • w płucach
 • Nielegalne zażywanie narkotyków (jak lub)
 • choroba (na przykład)
 • , , , i inne
 • Wada serca, z którą się urodziłeś
 • jak, lub zwłóknienie płuc

Przez pewien czas możesz nie zauważyć żadnych obserwowalnych objawów. Zwykle jest to duszność, gdy jesteś aktywny. Często zaczyna się powoli i pogarsza się w przyszłości. Być może zauważysz, że nie możesz zrobić pewnych rzeczy związanych z rzeczami, które kiedyś robiłeś, bez zadyszki.

Inne wskazania medyczne obejmują:

 • Omdlenie
 • Obrzęk i nogi

Jeśli masz duszność, aby skonsultować się z lekarzem, zapyta Cię o stan Twojego zdrowia. Może również zapytać:

 • paliłbyś?
 • Czy ktoś z Twoich bliskich ma chorobę serca lub płuc?
 • Kiedy zaczęły się twoje objawy?
 • dokładnie Co sprawia, że ​​objawy są lepsze lub gorsze?
 • Czy twoje objawy kiedykolwiek znikają?

„”

Podczas gdy wizyta w gabinecie lekarskim może onieśmielać każdego, możesz zmniejszyć stres i zmartwienia, podejmując kroki, aby upewnić się, że otrzymałeś wszystkie informacje potrzebne podczas wizyty. Dodatkowe metody poprawy jakości opieki, pomagając lekarzowi w jak najlepszym zrozumieniu objawów i stanu pacjenta.

Przed wizytą zapisz listę rzeczy, o których chcesz powiedzieć lekarzowi. Zanotuj wszelkie wątpliwości lub pytania, które możesz mieć. Zapisz również nazwy i dawki wszelkich leków na receptę, leków dostępnych bez recepty lub przyjmowanych. Ważne jest, aby po prostu zabrać tę listę ze sobą na spotkanie – nie licz na zapamiętanie każdej pozycji. Zanim wyjdziesz z biura, przejrzyj listę, aby upewnić się, że wszystko zostało uwzględnione. Ten prosty krok przynosi korzyści zarówno Tobie, jak i Twojemu lekarzowi, ponieważ pozwala skupić się na dyskusji i zapewnia uwzględnienie wszystkich Twoich obaw.

Nie wahaj się użyć słów „nie zdaję sobie sprawy”. Lekarze są po prostu ludźmi i niekoniecznie muszą wiedzieć, jeśli czegoś nie wyjaśnili dobrze lub w terminach, które możesz sobie wyobrazić. Nigdy nie czuj się zawstydzony lub nieśmiały, prosząc o wyjaśnienie czegoś, co mówi twój lekarz. W razie wątpliwości powtórz to, co powiedział ci lekarz, i uzyskaj, jeśli masz rację. Możesz zapytać, czy polecają jakieś konkretne materiały do ​​czytania dotyczące Twojego problemu.

Kiedy lekarz zadaje pytania, które brzmią zawstydzająco lub zbyt osobiście, pamiętaj, że informacje, które podajesz, pozwalają mu lepiej postawić diagnozę lub określić, które leczenie jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Nigdy nie oszukuj w odpowiedzi na pytania dotyczące używania alkoholu lub narkotyków, historii seksualnej lub innych kwestii związanych ze stylem życia. Bądź szczery, jeśli chodzi o stopień, w jakim przyjmujesz lub realizujesz plan leczenia. Ukrywanie faktów może wpłynąć na jakość Twojej opieki, a na pewno doprowadzi nawet do błędnej diagnozy.

Wreszcie dodatkowym źródłem informacji jest praca asystentów medycznych i pielęgniarek. Nie wahaj się również zadawać im pytań dotyczących swoich obaw.

Wcześniejsze przygotowanie do wizyty u lekarza jest naprawdę istotnym krokiem w kierunku bycia partnerem w twoim, a także obrońcą twojego zdrowia i dobrego samopoczucia. dobry lekarz zawsze będzie zachęcał cię do uświadomienia sobie, kiedy tylko jest to możliwe, twojego stanu i może powitać twój aktywny udział w twojej opiece.

„”

może być terminem medycznym określającym chorobę wpływającą na naczynia prowadzące do lub z. Większość postaci chorób naczyń płucnych powoduje duszność.

Definicja choroby naczyń płucnych jest prosta: każdy stan, który wpływa na naczynia wzdłuż trasy między tobą a.

Krew wędruje z płuc, do płuc iz powrotem do serca. Proces ten nieustannie uzupełnia krew tlenem i pozwala wydychać dwutlenek węgla. Oto jak działa ten proces:

 • Krew uboga w tlen powraca z tkanek ludzkiego ciała przez żyły z powrotem na prawą stronę związaną z sercem.
 • Prawe serce pompuje ubogą w tlen krew przez płuca do płuc. Ta krew staje się pełna tlenu.
 • Bogata w tlen krew wraca z płuc z powrotem na lewą stronę związaną z sercem. Lewe serce pompuje bogatą w tlen krew do twojego ciała przez i kilka innych tętnic.

Dowolny obszar obwodu krwi serce-płuco może zostać uszkodzony lub zablokowany, co prowadzi do choroby naczyń płucnych.

Przyczyny choroby naczyń płucnych są różne w zależności od tego, które z tętnic płucnych są dotknięte chorobą. Choroba naczyń płucnych dzieli się na kilka kategorii:

: Zwiększona w tętnicach płucnych (odprowadzanie krwi z serca do płuc). Tętnicze nadciśnienie płucne jest spowodowane przez, lub. Jeśli nie znajdziesz wyraźnej przyczyny, nazywa się to idiopatycznym tętniczym nadciśnieniem płucnym.

Żyły płucne: podwyższone ciśnienie krwi w żyłach płucnych (odprowadzanie krwi z płuc do serca). Najczęściej przyczyną jest żylna płucna. uszkodzona zastawka mitralna w sercu (zwężenie zastawki mitralnej lub niedomykalność zastawki mitralnej) może spowodować zakażenie żylne płucne.

Zator tętnicy płucnej: Przerwy usunięte z żyły głębokiej (zwykle w nodze), przemieszczają się do prawego serca i są pompowane do płuc. Rzadko zator może być raczej dużym pęcherzykiem powietrza lub kulą tłuszczu niż skrzepem krwi.

Przewlekła choroba zakrzepowo-zatorowa: W rzadkich przypadkach skrzep krwi w płucach () nigdy nie jest ponownie wchłaniany przez organizm. Ewentualnie zachodzi reakcja, w której wiele małych tętnic w płucach również tworzy skrzepy krwi. Zabieg przebiega powoli i stopniowo obejmuje duży obszar układu tętnic płucnych.

 

Robert Preidt HealthDay Reporter

CZWARTEK, 1 października 2020 r. (HealthDay News) – Nowe badanie potwierdza, że ​​nowo zatwierdzony lek na kluczową postać głównego zabójcy, poprawia przeżycie pacjentów.

Lek (atezolizumab) został zatwierdzony na początku tego roku przez Amerykańską Agencję ds.Żywności i Leków na leczenie pacjentów z nowo zdiagnozowanym niedrobnokomórkowym rakiem płuc (NDRP), który stanowi do 85% większości.

Tecentriq działa na białko o nazwie PD-L1, które znajduje się na szczycie komórek guza. Zwykle to białko sygnalizuje limfocytom T organizmu, aby nie atakowały. Jednak celując w PD-L1, Tecentriq uwalnia naturalne komórki T organizmu, aby skupić się na tych komórkach rakowych i je zniszczyć, wyjaśniają naukowcy z Yale Cancer Center.

Tecentriq „wykazał już wyjątkową aktywność u pacjentów, którzy postępują na pierwszej linii frontu, ale badanie to potwierdziło, że lek jest aktywny u wybranych pacjentów, którzy być może nie otrzymali jeszcze żadnego leczenia raka płuc” – powiedział dr Nagashree Seetharamu, który leczy pacjentów z rakiem płuc ale nie był aktywny w nowym badaniu. Pracuje w Northwell Health Cancer Institute w Lake Success, N.Y.

Nowe badanie zostało sfinansowane przez producenta Tecentriq, firmę Genentech, a wyniki zostały opublikowane 30 września w ramach New England Journal of Medicine.

Badaniami objęto 554 pacjentów z guzami NSCLC z przerzutami w 4. stopniu zaawansowania. Wszyscy pacjenci mieli guzy bez mutacji w EGFR lub ALK geny: Ze względu na fakt, że naukowcy wyjaśnili w komunikacie prasowym Yale, guzy z tymi mutacjami są lepiej leczone innymi lekami.

Wśród 205 pacjentów, u których guzy wykazywały wysoką ekspresję komórkową PD-L1, mediana całkowitego przeżycia wyniosła 20 miesięcy dla osób, które otrzymały Tecentriq w porównaniu do 13 miesięcy dla osób, które otrzymały standardową chemioterapię opartą na pochodnych platyny.

Naukowcy stwierdzili, że średni czas przeżycia bez progresji choroby – wystarczający czas od rozpoczęcia leczenia do choroby, która dopiero się pogarsza – wyniósł osiem miesięcy w przypadku pacjentów, którzy otrzymywali Tecentriq w porównaniu z pięcioma miesiącami w przypadku wszystkich pacjentów otrzymujących standardową chemioterapię.

„To ekscytujące wyniki, które mogą zmienić życie wszystkich pacjentów” – powiedział naczelny autor badania, dr Roy Herbst. Jest głównym lekarzem onkologiem w Yale Cancer Center oraz Smilow Cancer Hospital.

Większość ludzi z NSCLC. Mimo że jest to poważne, leczenie czasami może powstrzymać jego pogorszenie. Znajdziesz też rzeczy, które pomogą Ci poczuć się znacznie lepiej.

Ci, którzy palą lub wdychają dużo dymu, mogą dostać NSCLC. Większość z nich ma ponad 65 lat.

Znajdziesz trzy rodzaje guzów NSCLC:

1. zaczyna się w komórkach w worku powietrznym, które wraz z innymi substancjami wytwarzają śluz, często w zewnętrznych obszarach. Jest to najczęstszy typ zarówno wśród palaczy, osób niepalących i osób poniżej 45 roku życia. Często rozwija się wolniej niż inne rodzaje raka.

2. Płaskonabłonkowy (naskórkowy) zaczyna się w komórkach wyściełających wewnętrzne drogi oddechowe. W odniesieniu do jednej czwartej przypadków raka płuc jest to typ.

3. Rak wielkokomórkowy (niezróżnicowany) rośnie i rozprzestrzenia się szybciej. To może sprawić, że trudniej będzie sobie z tym poradzić. To około 10% przypadków raka płuc.

Zabiegi sugerowane przez lekarza będą zależeć od długości rozprzestrzeniania się twojego płuca.

Lekarze nie są pewni, co dokładnie powoduje tę chorobę. Wiele osób, które to dostały, paliło lub paliło w pobliżu. Inne działania, które zwiększają prawdopodobieństwo to:

 • Radon, radioaktywna benzyna występująca naturalnie w glebie i skałach
 • Pył mineralny i metalowy
 • Zanieczyszczenie powietrza
 • leczenie klatki piersiowej lub
 • /AIDS

Może również działać w rodzinach.

Możesz nie zauważyć objawów w początkowych fazach. Lub możesz pomylić je z inną chorobą, taką jak na przykład lub.

Podobnie jak inne objawy mogą obejmować:

 • trwa lub pogarsza się
 • to często bardziej boli, gdy się śmiejesz lub bierzesz głęboki oddech
 • Chrypka lub zmiany dźwięku
 • Ostry, chrapliwy wydaje się, kiedy oddychasz
 • , mały apetyt
 • lub śluz
 • Duszność
 • Uczucie osłabienia lub zmęczenia
 • Trwałe problemy z płucami, takie jak zapalenie płuc

Jeśli rozprzestrzenia się na inne obszary ciała, prawdopodobnie:

 • Ból kości
 • lub problemy z równowagą
 • Drętwienie lub w ramieniu lub nodze
 • Żółty lub

Amy Norton HealthDay Reporter

WTOREK, 7 lipca 2020 r. (HealthDay News) – skany CT pomagają wcześnie wykryć i chronić życie. Teraz zaktualizowane zalecenia ekspertów mogą podwoić liczbę Amerykanów, którzy są uprawnieni do corocznych testów.

Zalecenia – od US Preventive Services Task Force (USPSTF) – rozszerzyłyby znaczenie „wysokiego ryzyka” w przypadku raka płuc. To prawdopodobnie nie tylko zwiększy liczbę osób uprawnionych do testów, ale dodatkowo przyniesie szczególne korzyści kobietom i Amerykanom pochodzenia czarnoskórego.

Obecnie coroczne testy z niską dawką są zalecane dla osób w wieku od 55 do 80 lat, które paliły przez co najmniej 30 paczek lat w życiu i nadal palą lub rzuciły w ciągu ostatnich 15 lat.

Nowe zalecenia przesunęłyby ten początkowy wiek do 50 lat. Testy byłyby wyborem dla tych, którzy palili mniej intensywnie – tyle samo, co 20 paczek lat.

Mówiąc prostym językiem, oznacza to na przykład jedną paczkę papierosów dziennie przez dwadzieścia lat lub dwie paczki dziennie przez 10 lat.

Proponowane zmiany są oparte na badaniach przeprowadzonych, ponieważ pierwsze zalecenia USPSTF pojawiły się w 2013 r., Na podstawie członka grupy zadaniowej dr Michaela Barry’ego.

Powiedział, że najnowsze dowody pochodzą z badania klinicznego o nazwie NELSON. Zaobserwowano dużo ponad 15 700 osób w wieku od 50 do 74 lat, które zostały losowo przydzielone do badań CT lub do żadnego testu.

W ciągu 10 lat osoby, które przeszły badanie przesiewowe, były o 24% mniej narażone na śmierć z powodu raka płuc.

American Lung Association (ALA) „entuzjastycznie” z zadowoleniem przyjęło zaproponowane nowe zalecenia.

Rak płuc pozostaje głównym zabójcą w Ameryce, powiedział prezes ALA Harold Wimmer. Tylko około 22% amerykańskich Amerykanów zidentyfikowanych jako cierpiących na tę chorobę nadal żyje pięć lat później.

Jak wyjaśnił, głównym powodem jest to, że rak jest zwykle wykrywany dopiero wtedy, gdy jest bardziej zaawansowany.

„Rak płuc jest znacznie bardziej uleczalny, gdy zostanie zdiagnozowany we wczesnym stadium, co sprawia, że ​​badanie przesiewowe jest kluczem do odwrócenia fali tej śmiertelnej choroby” – powiedział Wimmer.

Przy każdym teście testowym znajdziesz możliwe szkody. Może istnieć niebezpieczeństwo fałszywie dodatniego wyniku, w którym test błędnie wykaże obecność raka.

Gdy komórki związane z zaczynają szybko rosnąć w niekontrolowany sposób, problem jest znany jako. może wpływać na jakąkolwiek część i jest główną przyczyną zgonów mężczyzn i kobiet w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Chinach.

Znajdziesz dwa główne. Drobnokomórkowy (SCLC), czasami nazywany rakiem drobnokomórkowym, powoduje około 10-15% większości płuc. Resztę powoduje niedrobnokomórkowy rak płuca (NSCLC).

Znajdziesz 2 główne typy:

 • Rak drobnokomórkowy (rak komórkowy owsa)
 • Połączony rak drobnokomórkowy

Oba zawierają różne rodzaje komórek, które rosną i rozprzestrzeniają się na różne sposoby. Są one zwykle nazywane na podstawie dokładnego wyglądu komórek pod mikroskopem.

Drobnokomórkowy rak płuca różni się od niedrobnokomórkowego raka płuca w następujący sposób:

 • Drobnokomórkowy rak płuc rozwija się szybko.
 • Drobnokomórkowy rak płuc rozprzestrzenia się szybko.
 • Drobnokomórkowy rak płuc dobrze reaguje na (stosowanie do zabijania komórek rakowych) i (stosowanie promieni rentgenowskich o dużej dawce lub innych promieni o wysokiej energii do zabijania komórek rakowych).
 • Drobnokomórkowy rak płuca jest często związany z różnymi zespołami paraneoplastycznymi (zbiorem objawów, które wynikają z substancji wytwarzanych przez nowotwór).
 • Główną przyczyną zarówno drobnokomórkowego raka płuca, jak i niedrobnokomórkowego raka płuca jest. Jednak drobnokomórkowy rak płuc jest silniej związany niż z niedrobnokomórkowym rakiem płuc.
 • Nawet bierne palenie tytoniu jest czynnikiem ryzyka raka płuc. Osoby zarządzające palaczem mają 30% wzrost ryzyka zachorowania na niedrobnokomórkowego raka płuca i 60% wzrost ryzyka drobnokomórkowego raka płuca w porównaniu z osobami, którym prawdopodobnie nie są poddawane.
 • Wszystkie rodzaje raka płuc występują ze wzrostem częstości u tych, którzy wydobywają uran, ale najbardziej typowy jest drobnokomórkowy rak płuc. Częstość występowania wzrasta jeszcze bardziej u górników uranu, którzy palą.
 • Donoszono, że narażenie na radon (obojętną benzynę, która powstaje w wyniku rozpadu uranu) powoduje raka drobnokomórkowego płuc.
 • Kontakt z silnie nasila ryzyko raka płuc. Połączenie reklamy azbestu i papierosa jeszcze bardziej zwiększa ryzyko.

Radon to tak naprawdę radioaktywna benzyna, której nie można zobaczyć, poczuć, posmakować ani zapachu. Zaczyna się od uranu, ciężkiego metalu znajdującego się w podłodze i wielu skał na planecie. Kiedy uran rozpada się, staje się kolejnym metalem zwanym radem. Kiedy rad przestaje działać, staje się radonem.

Benzyna radonowa tworzy glebę i staje się częścią powietrza i. Może znajdować się w powietrzu wokół ciebie, ale często występuje w bardzo małych ilościach, które nie są szkodliwe.

Znaczne ilości radonu powodują problemy zdrowotne. Chociaż jest to naturalna benzyna pochodząca z ziemi, może być toksyczna, jeśli będziesz jej używać w dużych ilościach przez bardzo długi czas. Ale istnieje wiele niezawodnych sposobów, które pozwolą ci utrzymać niski rozgłos.

Ilekroć wdychasz radon, dostaje się on do wyściółki i emituje promieniowanie. Przez bardzo długi czas może to spowodować uszkodzenie komórek i wywołać.

Radon może być drugim co do wielkości po papierosie. Jeśli wdychasz dużo radonu i palisz, ryzyko zachorowania na raka płuc jest bardzo wysokie.

Niektóre badania powiązały radon z innymi typami, na przykład jednak dowody na to nie są tak jasne.

W przeciwieństwie do innych gazów, takich jak, od razu nie wystąpią oznaki i objawy zatrucia radonem. Alternatywnie, warunki zdrowotne z reklamy, takie jak, pojawiają się po wielu latach.

Rak płuc może zacząć być dokuczliwy, mieć duszność lub nie znika. Inne wskazania medyczne obejmują posiadanie lub odchudzanie bez prób. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, skontaktuj się z lekarzem.

Nie ma rutynowych testów laboratoryjnych, które mogą dać ci znać, jeśli wdychałeś zbyt dużo radonu.

Total Page Visits: 78 - Today Page Visits: 1